Δίας Δίου - Γ.Σ. Αλμυρού 1-2 (βίντεο)

Δίας Δίου - Γ.Σ. Αλμυρού 1-2  (βίντεο)

Πρώτη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα ποδοσφαίρου του Γ.Σ.Α. ο οποίος επιβλήθηκε του Δία στο Δίον με 1-2.
Το παιχνίδι διεξήχθη στο Δημοτικό γήπεδο του Δίου το μεσημέρι της Κυριακής(1/12) στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής για τον 3ο όμιλο του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής υπό την παρουσία εκατό περίπου φιλάθλων.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 16 ΄με τον Μανίκα με σουτ από την περιοχή, μετά από σέντρα και αδράνεια της άμυνας των αμυντικών του Αλμυρού.
Οι παίκτες του Στέλιου Αρσένου πίεσαν για την ισοφάριση η οποία ήρθε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου στο 44΄με κοντινή κεφαλιά του Ζενούνη μετά από σέντρα.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Αλμυρού ανέκτησαν τον έλεγχο του αγώνα, πετυχαίνοντας το 1-2 με τον Αλέξανδρο Αναστασίου στο 55΄με δυνατό σουτ έξω από τη περιοχή, έχοντας αρκετές ακόμη ευκαιρίες να διευρύνουν το σκορ, έμειναν ικανοποιημένοι με το τελικό αποτέλεσμα.
Άξιο αναφοράς η πρώτη φετινή εμφάνιση στο πρωτάθλημα στη θέση του βασικού τερματοφύλακα για τον 18χρονο Ευάγγελο Κοντογεωργάκη γέννημα θρέμμα των ακαδημιών του Συλλόγου.

Γ.Σ. Αλμυρού(Αρσένος):Κοντογεωργάκης, Κυριάκος, Αγγελής (91’ Ρακής), Παπακώστας, Χολέβας, Ζενούνης, Αγιασιώτης (46’ Καναβός), Δημηνάς (46’ Λάμπος), Βουρδάκης (85’ Πατσής), Δερμιτζάκης, Αναστασίου.