Γ.Σ. Αλμυρού - Θησέας Αγριάς 1-0 (βίντεο&φωτογραφίες)

Με 1-0 επικράτησε ο Γ.Σ. Αλμυρού του Θησέα, στο παιχνίδι που έγινε στο δημοτικό στάδιο "Αθ. Ραγάζος" για την 21η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής.
Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, πανηγυρίζοντας δίκαια μια σπουδαία νίκη απέναντι στην ομάδα που βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Στο 1ο ημίχρονο οι κυανόλευκοι ήταν ανώτεροι και είχαν σημαντικές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ, αλλά δεν κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με αντεπιθέσεις και είχαν δύο πολύ καλές φάσεις για να προηγηθούν. Στη συνέχεια ο Αλμυρός ανέβασε την απόδοσή του, και το πολυπόθητο τέρμα ήρθε στο 75' με το Βαγενά.

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Λέτσο, Στογιαννίδης (63’ Λάμπος), Παπακώστας, Κυριάκος, Αγγελής, Καναβός, Αγιασιώτης, Βουρδάκης (90’ Καραγεωργόπουλος), Βαγενάς (93′ Δήμος), Γαρυφαλλόπουλος, Ηλιόπουλος (84’ Αΐδης)

ΘΗΣΕΑΣ: Κεφαλάς, Ιακωβίδης (83’ Ζαχαράκης), Νιαώτης, Ερρίκος Βαν ντε Γουίχε (83’ Λίτσος), Δημητριάδης (68’ Γ. Κυρίτσης), Διαμαντόπουλος, Μπόρας, Κοτζαθανάσης, Πέτσης, Σιώμος, Βλάχος

ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΑ HIGHLIGHTS ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΠΑΚΑΛΗ-ΚΟΥΡΤΟΓΛΟΥ