Σημαντική εκτός έδρας νίκη του ΓΣΑ με 2-0 επί του Ηρακλή Λ. - Αποτελέσματα, βαθμολογία

Καθοριστικό βήμα για την παραμονή έκανε ο Γ.Σ.Α. που κέρδισε με σκορ 0-2 τον τοπικό Ηρακλή στη Λάρισα. Μια σημαντική νίκη  επί ενός δυνατού αντιπάλου, που φέρνει τον Γ.Σ.Α. στην 5η θέση με 35 βαθμούς..

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Χαλάτση στο ντεμπούτο του με την κυανόλευκη φανέλα. Μετά από σουτ του Γαρυφαλόπουλου και απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα, ο Χαλάτσης έκανε το 0-1 με σουτ  Στην έναρξη της επανάληψης, οι παίκτες του Αλ. Κούρτογλου πανηγύρισαν το 2ο γκολ της ομάδας με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δερμιτζάκη.

ΓΣΑ: Λέτσο, Στογιαννίδης, Αγγελής, Παπακώστας, Κυριάκος,. Ζαφειρίδης, Καναβός, Χαλάτσης (46’ Βαγενάς), Γαρυφαλλόπουλος (80’ Αγιασιώτης), Δερμιτζάκης (88’ Δήμος), Ηλιόπουλος.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ 22ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής:

Πιερικός – ΑΣ Μετέωρα 2-1
(73’ Μπενίσκος, 90’ Παπαδόπουλος – 25’ πέν. Παπαευθυμίου)

Ηρακλής Λάρισας – ΓΣ Αλμυρός 0-2