Αταλάντη-Δήμητρα 1-2 (βίντεο με τα στιγμιότυπα και δηλώσεις)

Την πρώτη της νίκη εκτός έδρας πέτυχε η Δήμητρα στην Αταλάντη με 1-2. Με την κατάκτηση των 3 βαθμών, η Ευξεινούπολη έφτασε τους 11β. και βρίσκεται μόλις ένα βαθμό από την κορυφή της βαθμολογίας.

Οι παίκτες του Στ. Αρσένου κατέκτησαν το διπλό με ανατροπή καθώς βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 20ο λεπτό. Τα δύο τέρματα της Δήμητρας πέτυχε ο Καμπέρης που πέρασε στη θέση του Θωμαιδη στην επανάληψη. Στο 65' έκανε το 1-1 με εντυπωσιακό σουτ έξω από την περιοχή και στο 73' το 1-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κερδισε ο Δημητρίου.

Δήμητρα: Σταυράκης, Φαράντος, Γαλανόπουλος, Στεφανής, Θεοδωρόπουλος (65’ Ν. Βούλγαρης), Θωμαΐδης (46’ Καμπέρης), Καρράς, Αναστασίου, Βουρδάκης (85’ Μπέϊκος), Διαμαντόπουλος (λ.τ. 25 Δημητρίου), Σιώβας (46’ Λάμπος).