Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1-5 ΓΙΑ ΤΗΝ Κ16

Την ήττα γνώρισε το πρωί του Σαββάτου(30/11) η Κ-16 ποδοσφαίρου του Γ.Σ.Α. από την  αήττητη και πρωτοπόρο στη βαθμολογία Αγία Παρασκευή με σκορ 1-5, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Υποδομών της Ε.Π.Σ.Θ.
Η ομάδα του Αλμυρού προηγήθηκε 1-0 με κεφαλιά του Γιώργου Αργυρόπουλου στο πρώτο μέρος, με την Αγία Παρασκευή να ισοφαρίζει λίγο αργότερα και να πετυχαίνει την ολική ανατροπή 1-2 με γκολ πριν το τέλος του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι, οι οποίοι αγωνίστηκαν ως επί το πλείστον με παίκτες μικρότερους σε ηλικία, δεν κατάφεραν να προβάλουν αντίσταση στην ανώτερη Αγία Παρασκευή, οι παίκτες της οποίας σημείωσαν τρία ακόμη τέρματα για να διαμορφωθεί το τελικό 1-5.

Γ.Σ. Αλμυρού: Μπάρδας, Ρούσσας Ευαγγ, Αργυρόπουλος, Μάτζαρης, Ντόντα, Λέμούσιας, Πέππας Αθ, Μαρτζίνι, Ρούσσας Π, Σιούτης Χ του Γρ, Σπανός(55΄Λάζρι).