Γ.Σ. Αλμυρού - ΑΠΟΒ 1-1 για την Κ-16 της ΕΠΣΘ (φωτο)

Με ισοπαλία 1-1 ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της η ομάδα ποδοσφαίρου Κ16

του Γ.Σ.Α. το πρωί του Σαββάτου(19/10) απέναντι στην ΑΠΟΒ.
Οι νεαροί παίκτες και των δύο ομάδων έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους στον αγωνιστικό χώρο, προσφέροντας παράλληλα όμορφο θέαμα στους φιλάθλους που βρέθηκαν στις κερκίδες του Σταδίου.
Η ΑΠΟΒ προηγήθηκε νωρίς στο παιχνίδι με γκολ από κοντινή και πλάγια θέση από το ύψος της μικρής περιοχής και είχε την υπεροχή των κινήσεων στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου μέρους.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γ.Σ. Αλμυρού ανέκτησε τον έλεγχο του αγώνα παίζοντας ουσιώδες ποδόσφαιρο και έχοντας αρκετές καλές ευκαιρίες, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, περίπου δέκα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης, μετά από ωραίο συνδυασμό στο χώρο του κέντρου και τελικό αποδέκτη τον Πέτρο Ρούσσα, ο οποίος με φαλτσαριστό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων.