Γ.Σ. Αλμυρού - Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0 (βίντεο&φωτο)

Την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε ο Γ.Σ. Αλμυρού που κέρδισε 2-0 τον Οικονόμο Τσαριτσάνης, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν στο 23', μετά από εξαιρετική αντεπίθεση και σουτ του Αναστασίου από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στο 25' ο Αγιασιώτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Βουρδάκης.  Στο 30' ο ίδιος παίκτης  με ωραίο σουτ, έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν περισσότερο και προσπάθησαν να απειλήσουν την εστία των κυανόλευκων που υποχώρησαν και έπαιξαν με αντεπιθέσεις.

Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ (Αρσένος): Πολυμέρου, Πατσής, Αγγελής, Παπακώστας, Κυριάκος, Αγιασιώτης, Λάμπος, Ζενούνης, Δερμιτζάκης, Αναστασίου, Βουρδάκης
Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Μπεϊκος, Δήμος, Τζαφλέρης, Αϊδής.