Γ.Σ.Αλμυρού -Αμβρυσσέας Διστόμου 0-1 (βίντεο&φωτο)

Με εντός έδρας ήττα ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής η ομάδα του Αλμυρού.

Οι ΓΣΑ ηττήθηκε με 1-0 από τον Αμβρυσσέα Διστόμου στο στάδιο «Αθ. Ραγάζος», για την 1η αγωνιστική του 40υ ομίλου.

Στο 1ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρουν με Βαγενά, Καραλούλη και Κοντοβά αλλά δεν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπότση.

Στην επανάληψη ο Αμβρυσσέας άνοιξε το σκορ στο 52’ όταν ο Βιέννας έκανε σέντρα-σουτ από τα αριστερά, με τον Κόκκα να τη στέλνει στην εστία της ομάδας του.

Ο Αλμυρός είχε ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 66' με τετ α τετ του Κοντοβά.

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Φλίγκος, Λάμπος, Αγγελής, Κόκκας, Κυριάκος, Πότσι, Πρ. Κουτσούκης (75’ Γ. Κουτσούκης), Καραλούλης, Αλαμάνης (56’ Χρηστίδης), Κοντοβάς, Βαγενάς.
ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ: Πάππος, Ματσοτάι, Ζυγογιάννης, Μπότσης (84’ Γκούρα), Αλμπάνης (46’ Βλάχος), Μπαλτάς, Γεωργουσόπουλος (93’ Κουβέλης), Παπαχαραλάπους, Πελτέκης, Βιέννας, Κυπραίος.