Δήμητρα Ευξεινούπολης - Ατρόμητος Παλαμά 1-0 (βίντεο&φωτογραφίες)

Σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος πέτυχε η Δήμητρα με 1-0 επί του Ατρόμητου Παλαμά.
Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Λάμπος στο 80', αποτελώντας την "χρυσή" αλλαγή του Στ. Αρσένου.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν είχαν καλή απόδοση και απείλησαν ελάχιστα την αντίπαλη άμυνα. Στην επανάληψη έδειξαν διαφορετικό πρόσωπο και κυνήγησαν το γκολ που ήρθε στο 80ο λεπτό με κεφαλιά του Λάμπου μετά από εκτέλεση κόρνερ.
Δοκάρι με εντυπωσιακό σουτ είχε ο Αναστασίου.

Δήμητρα: Σταυράκης, Φαράντος, Διαμαντόπουλος, Γαλανόπουλος, Στεφανής (78’ Μπέϊκος), Καμπέρης (78’ Βούλγαρης), Βουρδάκης (90’ Μπουμπούκης), Καρράς, Κρανάς (65’ Σιώβας), Αναστασίου, Δημητρίου (65’ Λάμπος).
Ατρόμητος Παλαμά: Τσολακίδης, Αναγνώπουλος, Μετούσι, Αρχοντής, Οικονόμου, Ηλ. Ζάγγος, Κατσιγιάννης, Μπασιάκας, Μπαλτάς (56’ Κοντός), Τσιάτας, Τ. Ζάγγος (56’ Κόκκινος).