Πρωτεσίλαος - Δήμητρα 1-0 (φωτο) & δηλώσεις Ανδρωνά (βίντεο)

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Πρωτεσίλαος που κέρδισε με 1-0 τη Δήμητρα στο παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Κυριακής 13/10 στο γήπεδο του Πτελεού.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο θράσος Βαλωτής στο 1ο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Στην έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή και τοποθετήθηκε πανό εις μνήμη του αγαπημένου καλλιτέχνη και φίλου της ομάδας του Πτελεού, Λαυρέντη Μαχαιρίτσα! Ο Πρωτεσίλαος αφιέρωσε και τη νίκη στον Λαυρέντη Μαχαιρίτσα.

Ο προπονητής της Δήμητρας Μιχ. Ανδρωνάς ανέφερε στην κάμερα του Almyrosinfo ότι ήταν ένα δυνατό παιχνίδι και το κέρδισε η ομάδα που το ήθελε πιο πολύ, αλλά  ήταν και πιο τυχερή.

Ο ίδιος πρόσθεσε ότι οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν ευκαιρίες, ειδικά όταν οι γηπεδούχοι έμειναν με 10, χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν κάποιο γκολ. Τέλος, επισήμανε ότι θα μιλήσει με τον πρόεδρο της Δήμητρας καθώς μπορεί ακόμη και να παραιτηθεί αν είναι να αλλάξει κάτι για το καλό της ομάδας.